Про проєкт

Практика впровадження політики відкритих державних та муніципальних даних, вільного доступу до статистичної інформації є світовою тенденцією.

Розвиток інформаційного суспільства актуалізує питання створення порталів з структурованими та машиночитаними даними, що містять корисну на місцевому рівні інформацію щодо: соціально-економічного розвитку територій, демографії, екологічного стану, фінансово-господарської інформації, освіти, охорони здоров’я, поводження з твердими побутовими відходами, криміногенної ситуацію тощо.

Портал місцевої статистики Львівщини (далі Портал) - це публічна онлайн-платформа, на якій відображаються основні показники життєдіяльності Львівської області, згруповані за тематичними блоками, в розрізі районів та територіальних громад.

Портал реалізований в рамках Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина» на 2022 – 2024 роки.

 

Основна мета Порталу - це підвищення ефективності взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з бізнесом, громадськістю та громадянами, шляхом висвітлення та постійного оновлення інформації щодо життєдіяльності регіону та прийняття управлінських рішень на основі достовірних даних, що суттєво покращить якість та економічний ефект таких рішень.

Портал забезпечує:

 1. розвиток сфери відкритих даних регіону;
 2. відображення основних основних показників життєдіяльності регіону;
 3. можливість створення нових категорій показників та нових показників;
 4. відображення показників життєдіяльності кожного району та територіальної громади області;
 5. відображення результатів рейтингування громад та районів області за визначеними показниками;
 6. можливість порівнювати декілька громад між собою за визначеними показниками;

Портал буде корисним для:

 • представників органів влади (для прийняття збалансованих рішень заснованих на даних);
 • жителів та гостей регіону (для отримання актуальної інформації);
 • розробників онлайн-сервісів та мобільних застосунків з використанням відкритих даних;
 • громадських активістів, які слідкують за прозорістю та підзвітністю місцевої влади та лобіюють розширення інструментів участі громадян у вирішенні місцевих справ;
 • науковців та викладачів;

Джерелом показників статистики, що відображаються на Порталі, є структуровані набори даних, сформовані згідно рекомендацій для наборів відкритих даних та опубліковані на Місцевому порталі відкритих даних Львівщини.

Місцевий портал відкритих даних Львівщини розгорнуто у 2022 році управлінням з питань цифрового розвитку в рамках розвитку Львівською обласною державною адміністрацією сфери відкритих даних для підвищення прозорості, підзвітності, відкритості влади.

Місцевий портал відкритих даних Львівщини забезпечує автоматичну взаємодію (харвестинг) із Єдиним державним веб-порталом відкритих даних та створений на основі відкритого програмного коду CKAN.

Також Львівська обласна державна адміністрація спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» створили Аналітичний портал Львівщини - геоінформаційну платформу, що містить інформацію про інвестиційну привабливість регіону, можливості для забезпечення житлом ВПО, стратегічне планування територіальних громад та інше. Портал постійно оновлюється та поповнюється новими інформаційними дашбордами.

stat.loda.gov.uastat.loda.gov.ua

Львівська область, м. Львів, вул. В. Винниченка, 12 (2 поверх)

Телефон: +380322752774

Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: thedigital@loda.gov.ua

Слідкуйте за нами:

Розробка порталу Developed by Eucalipse Software Agency

© Проєкт реалізований управлінням з питань цифрового розвитку Львівської обласної державної адміністрації в рамках Регіональної програми інформатизації "Цифрова Львівщина" на 2022-2024 роки.

Портал є власністю Львівської обласної державної адміністрації та охороняється Законом України «Про авторське право та суміжні права». Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не вказано інше.

При використанні матеріалів посилання на сайт обов’язкове.